Porady projektowe – jak zmodernizować małą łazienkę

łazienka

Jeśli masz super małą łazienkę – aby wszystko zmieściło się w dostępnej przestrzeni jest jak robienie olbrzymiej krzyżówki. Wśród wyzwań: skonfigurowanie toalety i umywalki, pozostawienie wystarczającej przestrzeni pod prysznicem i oczywiście miejsca na włożenie ręczników.

1. Zlewozmywak. Wąska, czysta stylizacja zlewozmywaka jest dobrym rozwiązaniem. Zlewozmywaki mają niski profil. W przypadku montażu ściennego, pozwalają one zaoszczędzić miejsce na podłodze.

2. Zamontuj zlewozmywak narożny. Czasami nawet zlewozmywak na podłodze może zakłócić jedyny dostępny pas ruchu w łazience.

3. Rozszerzenie lustra. W najściślejszych przestrzeniach, posiadanie lustra rozciągniętego w poprzek ściany zamiast samej próżności może umożliwić dwóm osobom korzystanie z niego jednocześnie.

4. W tym przypadku umieszczenie narożnego zlewozmywaka naprzeciwko toalety działa lepiej niż zlewozmywak w poprzek prysznica. Otwieranie i zamykanie drzwi prysznicowych zazwyczaj stwarza kłopotliwe warunki do chodzenia.

5. Niewielkie przestrzenie mogą stwarzać zagrożenie dla bioder. Jeśli zakręty staną się po drodze, wybierz styl zaokrąglony.

6. Użyj kurtyny prysznicowej. Kurtyna prysznicowa, która porusza się tam i z powrotem, oszczędza miejsce nad przeszklonymi drzwiami.

7. Zamontuj belkę ręcznika na drzwiach. Gdy przestrzeń jest minimalna, montaż ręcznika na drzwiach prysznicowych sprawia, że ręczniki są poręczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *