Porady na zaprojektowanie swojej wymarzonej łazienki

Szafki łazienkowe
Podobnie jak w przypadku szafek kuchennych, szafki łazienkowe można zakupić w magazynie lub z opcjami niestandardowymi, można je też zamówić – indywidualnie zaprojektować i zbudować. Szafki są zazwyczaj najtańsze lub najbardziej kosztowne, z różnymi przedziałami cenowymi – dla każdej z nich w zależności od materiału, konstrukcji, wykończenia i akcesoriów.

Wyraź swój styl
Skromna, jedno zlewozmywakowa szafka furgonetkowa ustąpiła miejsca dla wielu opcji, począwszy od podwójnych zlewów, a skończywszy na niestandardowych chodnikach i szafach naściennych. Szafki łazienkowe łączą w sobie formę i funkcjonalność, dodając wyraz stylu, który chcesz stworzyć, niezależnie od tego, czy jest to współczesny, tradycyjny, zabytkowy czy stary wystrój.

Łatwa pielęgnacja podłóg
Płytki ceramiczne o klasyfikacji “nieprzepuszczalne” są najbardziej wodoodporne i idealnie nadają się do użytku w łazience. Płytki przeznaczone do podłóg są niezwykle trwałe, odporne na wodę, plamy i ścieranie oraz łatwe w pielęgnacji. Wybierz płytki z wykończeniem antypoślizgowym i uszczelnij wszystkie fugi, ponieważ inaczej trudno będzie je wyczyścić.

Pielęgnacja okien łazienkowych
Sprawdzają się również odcienie rzymskie. W zależności od układu łazienki, nawet draperie mogą stanowić ramę dla okien. Zastanów się nad zastosowaniem nowych, uniwersalnych tkanin akrylowych do pielęgnacji okien łazienkowych. Zaprojektowane z myślą o zastosowaniach zewnętrznych, są odporne na wilgoć i pleśń, a ponadto dostępne są w rozszerzonej gamie wzorów i kolorów wysokiej jakości.

Zaprojektuj prysznic Spa
Luksusowe prysznice nawiązują do kąpieli w wymarzonej łazience. Ręczne głowice prysznicowe umożliwiają skierowanie strumienia do mycia włosów, spłukiwania, a nawet czyszczenia kabiny prysznicowej. Na indywidualne stoisko wybierz swój ulubiony wodoodporny materiał, aby pokryć ściany, podłogi i sufity. Bezramkowe, szklane drzwi prezentują oszałamiającą płytkę ceramiczną, tak jak marmurowy prysznic.

Dodaj miękkość światła
Łazienki są w większości powierzchnią twardą, więc dodanie do okien zasłon lub żaluzji daje możliwość dodania miękkości i pochłaniania dźwięku. Zabiegi te pozwalają również wprowadzić kolor i wzór. Zasłony do łazienkowych okien powinny być odporne na wilgoć, a także zapewniać prywatność i kontrolę światła. Dlatego najchętniej stosowane są proste żaluzje i okiennice.

Porady na zaprojektowanie swojej wymarzonej łazienki
3.5 (70.67%) 15 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Salon w każdym domu jest sercem, jednak drugim niezwykle ważnym…
papier feng shui
Feng Shui, przepływ energii, cykl twórczy i destrukcyjny
Jak urządzić wnętrze
Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad
czerwone drzwi
Czerwone drzwi a Feng Shui
Warto zadbać o dom przed zimą
Warto zadbać o dom przed zimą
Samodzielne projektowanie ogrodu
Samodzielne projektowanie ogrodu – krok po kroku
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące?
ogród
Przemyślane porady i pomysły na ogród
lighting
Projektowanie małych ogrodów: wybór oświetlenia
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym
bateria
Bateria kuchenna ozdobą Twojej kuchni
Jak urządzić biuro
Jak urządzić biuro
Jak usunąć 3 bariery, korzystając z małej platformy dla niepełnosprawnych?
Oświetlenie w stylu industrialnym – nie tylko w klimatycznych loftach
Wymieniamy źródła światła – jak dopasować żarówki do opraw i lamp?
szklana-sciana
Szklane ściany