Porady dotyczące planowania układu łazienki

Porady dotyczące planowania układu łazienki

Początkowy projekt łazienki powinien koncentrować się na optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Zdecyduj, czy zamierzasz układać ściany, zmieniać powierzchnię podłogi, czy ogrzewanie i wentylację. Następnie można skonstruować porządek prac. W przypadku wymiany całej łazienki należy usunąć wszystkie stare elementy wyposażenia i przed zainstalowaniem nowej łazienki ponownie poprowadzić instalację wodno-kanalizacyjną i okablowanie.

Niestandardowe łazienki

Podobnie jak łazienka standardowa, niestandardowe łazienki posiadają pełen zestaw wyposażenia. Różnica polega na tym, że ostateczna konstrukcja posiada pasujące do siebie szafki i blaty w części pomieszczenia. Jeśli rozważasz tego typu łazienkę, producent lub profesjonalny projektant łazienki może Ci pomóc w zaplanowaniu układu.

Instalacje elektryczne

Woda jest dobrym przewodnikiem elektryczności, co zwiększa szansę i dotkliwość wstrząsów. Istnieją surowe przepisy dotyczące miejsca i sposobu instalacji urządzeń elektrycznych w łazienkach. Rury metalowe również przewodzą prąd elektryczny, dlatego system hydrauliczny należy uziemić zaciskami uziemiającymi.

Wentylacja

Ze względu na bliskość sypialni, hałas jest problemem. W przypadku braku okna w wannie, wentylator jest niezbędny do usunięcia wilgoci. Cichy i nowoczesny zawór wlotowy można zredukować hałas podczas napełniania zbiornika toalety.

Instalacje rur odpadowych

Zmiana lub instalacja nowej łazienki może wiązać się z wykonaniem nowego podłączenia do kanalizacji. W przypadku konieczności sprawdzenia przepisów dotyczących połączenia kominowego należy skontaktować się z lokalnym biurem kontroli budynku.

Rodzaje układów łazienkowych

Większość domów posiada co najmniej jedną dużą łazienkę z WC z umywalką i wanną. Opcjonalnie do tego podstawowego apartamentu można dodać prysznic w osobnej kabinie lub nad wanną i ewentualnie bidet. Dodatkowy zlewozmywak jest popularnym wyborem w łazience, z której korzysta więcej niż jedna osoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *