Materace gorczycowe – Zalety, opinie, opinie, przeciwwskazania

Materace gorczycowe

Prozdrowotne właściwości ziaren gorczycy od lat uważane są za niezwykłe. Gorczyca doskonale wpływa na łagodzenie niezwykle silnego bólu pochodzenia reumatycznego, usuwa męczące zapalenie zatok oraz przyspiesza leczenie dróg oddechowych. Szczególnym powodzeniem wśród kupujących, cieszą się materace, wypełnione ziarnami gorczycy białej. Na co należy zwrócić uwagę wybierając materac gorczycowy?

Istotne jest, by wkład materaca z gorczycy wypełniały świeże ziarna – jedynie wtedy spełni on swoją funkcję prozdrowotną. Zbiory ziaren gorczycy odbywają się zazwyczaj jesienią i dlatego właśnie w tym sezonie, warto zainteresować się kupnem materaca gorczycowego. Zapytajmy sprzedawcę, kiedy zebrane zostały ziarna, którymi wypełniony jest wybrany przez nas materac. Profesjonalni producenci wykorzystują tylko ziarna zebrane w ostatnim sezonie – kupujmy te, których wypełnienie zbierane jest w okresie od końca września do kwietnia.

Zainteresujmy się również pokrowcem materaca – leżenie na tysiącach ziarenek gorczycy, ma bowiem za zadanie delikatnie masowanie mięśni śpiącego, a nie wżynanie się w jego ciało, powodujące trudny do zniesienia ból. Mając to na uwadze, wybierajmy materace pokryte odpowiedniej grubości pikowaną tkaniną z bawełny, bez sztucznych dodatków. Materace gorczycowe powinny być bowiem przewiewne, zapewniając nam komfort spania o każdej porze roku, a ziarenka w ich wnętrzu, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed zgnieceniem.

Materace gorczycowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla zmagających się z przewlekłymi bólami kostno – stawowymi, częstymi infekcjami, bólami kręgosłupa oraz migrenowymi bólami głowy. Materac odpowiedniej jakości, dopasuje się do kształtu ciała śpiącego, niezależnie od jego wagi, a jego wymiana wskazana będzie po upływie około dwóch lat. Pamiętajmy, by przed zakupem, sprawdzić świadectwo jakości oraz pochodzenia ziaren gorczycy. Profesjonalny sprzedawca powinien bez problemu, przedstawić interesujące nas certyfikaty oraz zaopatrzyć nas w odpowiednią instrukcję, zawierającą przede wszystkim wskazówki właściwej pielęgnacji materaca – ważne by utrzymywać go w suchym pomieszczeniu, nie doprowadzając do zamoczenia.
W celu odświeżenia materaca, wskazane  jedynie jego wietrzenie oraz wytrzepanie.

Materace gorczycowe – Zalety, opinie, opinie, przeciwwskazania
3.5 (70.67%) 45 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Materace tego typu doskonale sprawdzają się zarówno w domowym zaciszu,…
papier feng shui
Feng Shui, przepływ energii, cykl twórczy i destrukcyjny
Jak urządzić wnętrze
Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad
czerwone drzwi
Czerwone drzwi a Feng Shui
Warto zadbać o dom przed zimą
Warto zadbać o dom przed zimą
Samodzielne projektowanie ogrodu
Samodzielne projektowanie ogrodu – krok po kroku
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące?
ogród
Przemyślane porady i pomysły na ogród
lighting
Projektowanie małych ogrodów: wybór oświetlenia
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym
bateria
Bateria kuchenna ozdobą Twojej kuchni
Jak urządzić biuro
Jak urządzić biuro
Jak usunąć 3 bariery, korzystając z małej platformy dla niepełnosprawnych?
Oświetlenie w stylu industrialnym – nie tylko w klimatycznych loftach
Wymieniamy źródła światła – jak dopasować żarówki do opraw i lamp?
szklana-sciana
Szklane ściany