Materace do łóżeczek dziecięcych

Materace do łóżeczek dziecięcych

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór materacy, zarówno tych dla dorosłych, jak i dla dzieci. Kiedy zastanawiamy się jaki materac kupić dla naszej pociechy powinniśmy mieć na uwadze kilka rzeczy.

Standardowe łóżeczka dla dzieci mają wymiary 120×60 bądź 140×70. Ważną kwestią jest to, aby kupić tylko i wyłącznie nowy materac, który dostosuje się do ciała naszego dziecka i będzie wspomagał zapobieganie wadom postawy.

Materace do łóżeczek dziecięcych wyprodukowane są z rozmaitych materiałów. Obecnie najbardziej popularne, a także zalecane są te wykonane z pianek poliuretanowych bądź pianek lateksowych, a także z połączenia tych dwóch.

Sprawdź cenę materacy

Produktów znajdziemy wiele, w różnych przedziałach cenowych, jednak w miarę możliwości nie powinniśmy na nich oszczędzać.

Główne cechy jakie powinien mieć materac dla dziecka to:

  • dostateczne wsparcie dla kręgosłupa dziecka
  • dopasowywanie się do ciała
  • swobodną cyrkulację powietrza
  • być antyalergiczny
  • blokować rozwój grzybów i roztoczy

Niektóre modele posiadają także wkład z pianki lateksowej, który jest przystosowany do mrożenia w warunkach domowych. Taką piankę możemy łatwo zwinąć i włożyć do zamrażalnika, a dzięki temu pozbędziemy się roztoczy, które są częstą przyczyną alergii.

Oprócz materacy z pianek producenci oferują także, materace gryczane bądź dwustronne gryczano-kokosowe. Mają one właściwości przeciwodleżynowe, antyalergiczne, antypotowe, a także wspomagają leczenie płaskostopia oraz wad kręgosłupa.

Dostępne są również połączenia pianki poliuretanowej (jest odporna na odkształcenia) i kokosa. Takie materace do łóżeczek dziecięcych mogą być stosowane, gdy dziecko jest w trakcie rehabilitacji schorzeń ruchu. Są one dobre dla kręgosłupa i zapobiegają wadom postawy. Posiadają także właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.

Istotną kwestią jest również pokrowiec materaca, powinno się go łatwo ściągać i móc szybko wyprać, a także wysuszyć. Dobrze, aby również był antyalergiczny i antybakteryjny.

Najważniejsze jest jednak to, aby wybrać taki materac, który zapewni naszemu dziecko komfortowy i zdrowy sen.

Sprawdź cenę materacy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *