Materac lateksowy czy sprężynowy

Materac kobieta leży

Stojąc przed wyborem zakupu materaca, często zastanawiamy się, który wybrać. Zależy to od wielu czynników. Jak wiadomo, chcemy przede wszystkim, aby materac był wygodny i aby spało się na nim komfortowo. Warto, więc spojrzeć jakie zalety posiada każdy z nich.

Materac lateksowy to materac cechujący się dużą elastycznością, dzięki temu idealnie dopasowuje się on do kształtu ciała. Produkowany jest z pianki lateksowej zazwyczaj 7 strefowej, co oznacza, że jest doskonałą podporą dla pleców i jest odpowiedni dla osób z bólami kręgosłupa. Lateks posiada właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne, co sprawia, że jest dobrym wyborem dla alergików i osób wrażliwych. Dodatkową jego zaleta jest to, że materac ten oddycha, następuje w nim szybka wymiana powietrza, więc zapewni uczucie ciepła w zimie, a chłodu w lecie. Niektóre modele dodatkowo posiadają stronę zimową oraz letnią.

Sprawdź cenę materacy

Materace sprężynowe dzielą się na dwa główne rodzaje: bonellowe oraz kieszeniowe. Te pierwsze nie dopasowują się do ciała przez co, nie są do końca wygodne. Ich zaletą jest niska cena, jednak ich przeznaczenie jest bardziej hotelowe niż domowe. Warty uwagi jest natomiast materac sprężynowy wyposażony w sprężynę kieszeniową. Taki materac zapewni już wysoką jakość snu. Modele różnią się od siebie ilością stref twardości (pięć lub siedem) oraz ogólna twardością, a także rodzajem pianek i materiałów, którymi są obłożone. I tak możemy wybrać materac z wkładem kokosowym bądź obłożony pianką poliuretanową czy też naturalnym lateksem. Materac tego rodzaju również zapewnia wsparcie i dopasowuje się do ciała, dlatego również będzie dobry dla osób z problemami z kręgosłupem. Kolejną zaletą jest to, że pomimo posiadania sprężyn jest on cichy.

Zarówno materace lateksowe, jak i sprężynowe mogą być dla nas odpowiednim wyborem. Decydując się na zakup należy przede wszystkim kierować się dobrą jakością wykonania oraz ich komfortem dla nas. Obydwa produkty znajdziemy także, w różnych przedziałach cenowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprawdź cenę materacy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *