Materac lateksowy czy sprężynowy

Materac kobieta leży

Stojąc przed wyborem zakupu materaca, często zastanawiamy się, który wybrać. Zależy to od wielu czynników. Jak wiadomo, chcemy przede wszystkim, aby materac był wygodny i aby spało się na nim komfortowo. Warto, więc spojrzeć jakie zalety posiada każdy z nich.

Materac lateksowy to materac cechujący się dużą elastycznością, dzięki temu idealnie dopasowuje się on do kształtu ciała. Produkowany jest z pianki lateksowej zazwyczaj 7 strefowej, co oznacza, że jest doskonałą podporą dla pleców i jest odpowiedni dla osób z bólami kręgosłupa. Lateks posiada właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne, co sprawia, że jest dobrym wyborem dla alergików i osób wrażliwych. Dodatkową jego zaleta jest to, że materac ten oddycha, następuje w nim szybka wymiana powietrza, więc zapewni uczucie ciepła w zimie, a chłodu w lecie. Niektóre modele dodatkowo posiadają stronę zimową oraz letnią.

Sprawdź cenę materacy

Materace sprężynowe dzielą się na dwa główne rodzaje: bonellowe oraz kieszeniowe. Te pierwsze nie dopasowują się do ciała przez co, nie są do końca wygodne. Ich zaletą jest niska cena, jednak ich przeznaczenie jest bardziej hotelowe niż domowe. Warty uwagi jest natomiast materac sprężynowy wyposażony w sprężynę kieszeniową. Taki materac zapewni już wysoką jakość snu. Modele różnią się od siebie ilością stref twardości (pięć lub siedem) oraz ogólna twardością, a także rodzajem pianek i materiałów, którymi są obłożone. I tak możemy wybrać materac z wkładem kokosowym bądź obłożony pianką poliuretanową czy też naturalnym lateksem. Materac tego rodzaju również zapewnia wsparcie i dopasowuje się do ciała, dlatego również będzie dobry dla osób z problemami z kręgosłupem. Kolejną zaletą jest to, że pomimo posiadania sprężyn jest on cichy.

Zarówno materace lateksowe, jak i sprężynowe mogą być dla nas odpowiednim wyborem. Decydując się na zakup należy przede wszystkim kierować się dobrą jakością wykonania oraz ich komfortem dla nas. Obydwa produkty znajdziemy także, w różnych przedziałach cenowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprawdź cenę materacy

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
 Począwszy od urodzin w stylu lat 60, do urodzin z…
papier feng shui
Feng Shui, przepływ energii, cykl twórczy i destrukcyjny
Jak urządzić wnętrze
Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad
czerwone drzwi
Czerwone drzwi, a Feng Shui
Warto zadbać o dom przed zimą
Warto zadbać o dom przed zimą
Samodzielne projektowanie ogrodu
Samodzielne projektowanie ogrodu – krok po kroku
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące?
ogród
Przemyślane porady i pomysły na ogród
lighting
Projektowanie małych ogrodów: wybór oświetlenia
Kraty i blachy jako element nowoczesnego trwałego budynku
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym
bateria
Bateria kuchenna ozdobą Twojej kuchni
Perfekcyjny porządek w całym domu – jak wyczyścić wszystkie lampy?
Sprzęt makita – przegląd popularnych narzędzi ręcznych, elektrycznych, akumulatorowych i spalinowych
Jak usunąć 3 bariery, korzystając z małej platformy dla niepełnosprawnych?
Oświetlenie w stylu industrialnym – nie tylko w klimatycznych loftach