Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad

Jak urządzić wnętrzeUrządzanie wnętrza to karkołomne zadanie. Jak urządzić wnętrze? Wiedzą o tym, ci którzy przez to przeszli, wiedzą również ci, którzy tylko o tym słyszeli lub mają to przed sobą. Niewiele osób zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego, jak wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę. Na każdym kroku podejmujemy decyzje, które mogą okazać się nieodwracalne. Jak więc urządzić wnętrze swojego domu tak, by nie zwariować? Z pomocą mogą przyjść poniższe porady.

Planowanie

Od tego tak naprawdę się zaczyna. Planowanie wiąże się z zadawaniem pytań i odpowiadaniem na nie. Kto będzie tu mieszkał? Ile czasu spędzał? W jaki sposób? Planując wszystko po kolei tak naprawdę określamy tysiące najbliższych godzin w naszych czterech ścianach.

Budżet

Należy zastanowić się jaką sumą pieniędzy dysponujemy na poszczególne elementy – podłogi, ściany, okna, meble oraz na ile te kwoty są elastyczne. Pozwoli to uniknąć rozczarowań w miarę postępu prac.

Własne oczekiwania

Dobrym pomysłem jest rozmowa z domownikami i zastanowienie się jak faktycznie wyglądać ma nasz nowy dom. Jak rzeczywiście go sobie wyobrażamy i na ile można te wyobrażenia przekuć w stan faktyczny.

Research internetowy

Jeden z moich ulubionych pomysłów na to jak urządzić wnętrze. Warto przejrzeć oferty sklepów budowlanych, by dowiedzieć się, ile z naszych wyobrażeń możemy urzeczywistnić, a z czego trzeba będzie zrezygnować. Często taka eliminacja pozwala zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Research sklepowy

Następnie warto udać się do placówek, których katalogi przeglądaliśmy i skonfrontować wybrane produkty osobiście. Często okazuje się, że kolory na ekranie monitora wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, a faktura danego panelu czy położonej farby jest unikalna w dotyku, czego nie odczujemy przed komputerem.

Porada fachowca

W wielu przypadkach niezbędna okazuje się rozmowa z fachowcem na miejscu, który doradzi nam w kwestiach dla nas niejasnych, odpowie na wszelkie pytania i pomoże w organizacji pracy.

Organizacja pracy

Na tym etapie ustalamy porządek prac, czyli od czego zaczynamy, co może poczekać, a co najlepiej zostawić na koniec.

Podłogi

Najlepiej zacząć od podłóg, bo to jest największa przestrzeń w domu i ona będzie dominować.

Co i dla kogo?

Należy ustalić, że dane pokoje i meble w nich zawarte mają służyć nam, a nie my im. Dzięki temu unikniemy bałaganu. Warto też zastanowić się, co koniecznie musi znaleźć się w danym pomieszczeniu.

Wizja na przyszłość

Ustalając i niejako „zamykając” projekt danego pomieszczenia zawsze miejmy na uwadze przyszłość. Dzięki temu wiemy, co należy dokupić w przyszłości jeśli budżet od razu na to nie pozwala. W przeciwnym razie otrzymamy miszmasz stylu i smaku.

Aranżacja

Generalna zasada w aranżacji mówi „less is more”. By uniknąć bałaganu lepiej kupić mniej rzeczy i ewentualnie dokupić w przyszłości kolejne aniżeli zagracić przestrzeń od razu.

Wykorzystanie kartonów

Jest to jeden z ciekawszych pomysłów na to jak urządzić wnętrze. Jeśli ciężko nam wyobrazić sobie wymiary przyszłych mebli, możemy poustawiać w ich miejscach duże, rozłożone kartony. Prosty zabieg, ale świetnie odda rzeczywiste odległości pomiędzy poszczególnymi meblami jakie zagoszczą w naszych pokojach.

Możliwość zmian

Aranżując wnętrze warto pomyśleć o takim doborze mebli, by można było łatwo i szybko zmienić wystrój danego pokoju. Funkcjonalność, prostota i użyteczność powinny cechować przede wszystkim meble w małych pokojach.

Wygoda przede wszystkim

Mając do wyboru modę i estetykę a wygodę i praktyczność nie decydujmy się podążać ślepo za aktualnymi trendami. Te, jak wiadomo, zmieniają się z czasem. To nasze mieszkanie i powinno być przede wszystkim wygodne dla nas samych.

Droższe nie zawsze znaczy lepsze

Wybierając materiały, meble czy dodatki nie warto sugerować się tylko ceną. Ta nie zawsze odzwierciedla faktyczną jakość produktów, a prawdziwych okazji w sklepach internetowych nie brakuje.

Ekipa

Oczywistym jest, że nie wszystkie prace będziemy w stanie wykonać sami. Wtedy jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy ekipy budowlanej. Najlepiej brać sprawdzonych ludzi, takich z polecenia znajomych bądź z dobrą opinią niezależnych klientów. Cena w tym wypadku nie jest najważniejsza.

Żadnych kompromisów

W przypadku urządzania wnętrz własnego mieszkania nie ma miejsca na kompromisy. Potem możemy tego gorzko pożałować. Warto zastanowić się dwa, a nawet trzy razy przed podjęciem każdej decyzji.

Rezygnacja z tego co niepotrzebne

Nie warto trzymać na siłę rzeczy, do których jesteśmy przywiązani, a które nie mają właściwie żadnego zastosowania w naszym nowym miejscu. Zastąpmy je innymi, bardziej użytecznymi. Jeśli koniecznie nie możemy się z czymś rozstać, warto pomyśleć o wygospodarowaniu specjalnego schowka.

Postaw na swoje pomysły

Nie wszystko zawsze musi się zgadzać z planem, wytycznymi i projektami. Jeśli jakiś pomysł tkwił nam w głowie od dłuższego czasu, ale niekoniecznie był praktyczny, zrealizujmy go. To w końcu nasz dom, a nie konkurs projektantów.

Pomoc projektanta

Na koniec, jeśli nie czujemy się na siłach lub nie mamy czasu, by sami się wszystkim zajmować zawsze możemy skorzystać z pomocy fachowego projektanta. Mimo, że nie każdy ufa obcym ludziom w pewnych sprawach warto zdać się na doświadczenie profesjonalnego designera.

Jak urządzić wnętrze – dodaj coś od siebie

Napiszcie w komentarzu swoje pomysły – jak urządzić wnętrze mieszkania. Liczy się każdy pomysł. Napisz na dole.

Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad
4.6 (92.31%) 13 głosów
Ile kosztuje materac lateksowy Przez niektórych materace lateksowe uważane są za te najwygodniejsze. Ich główną zaleta jest to, że dopasowują się do ciała śpiącej na nim osoby, ...
Materac lateksowy czy sprężynowy Stojąc przed wyborem zakupu materaca, często zastanawiamy się, który wybrać. Zależy to od wielu czynników. Jak wiadomo, chcemy przede wszystkim, a...
Pomysły na dekoracje i imprezę tematyczną Przy tworzeniu dekoracji i strojów ogranicza nas tylko wyobraźnia. Począwszy od urodzin w stylu lat 60, do urodzin z tematem podróżnym. Ostatnie u...
Jakie są rodzaje mebli Stoły, biurka i stoły warsztatowe zapewniają miejsce do pracy lub posiłków. Szafy, skrzynie i skrzynie są przeznaczone do przechowywania. Łóżka, l...
Jak dobrać materac do spania Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór materacy. Wiadomym jest, że każdy z nas chce się dobrze wyspać i marzy o tym, aby przede wszystkim było...
Projektowanie i dekorowanie dobrze urządzonej łazi... Większość projektantów wnętrz uważa, że projektowanie i dekorowanie dobrze urządzonej łazienki stanowi wyzwanie. Dla większości ludzi jest to idea...
Jak urządzić piękną i wygodną kuchnię Kuchnia jest dla niektórych osób sercem całego domu. Wszystko zależy od podejścia. Wydawałoby się, że urządzenie kuchni to wyjątkowo prosta sprawa...
Aranżacje małej łazienki Przy dobrym projekcie każde, nawet bardzo małe pomieszczenie można efektownie i funkcyjnie zaaranżować. Przykładem na to jest aranżacja małej łazi...
Jaki wybrać aneks kuchenny W zależności od naszych potrzeb jak i przestrzeni, jaka mamy do wykorzystania decydujemy się na tak zwane kuchnie otwarte oraz zamknięte. Zarówno ...
20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzaj... Nasz dom – nasza przestrzeń życiowa, nasz odpoczynek i miejsce, w którym spędzimy wiele czasu wolnego. Mieszkanie powinno być wygodne, dostosowane...

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Te porady są ultra szybkie 😉

wpDiscuz
materac lateksowy
Ile kosztuje materac lateksowy
Materac kobieta leży
Materac lateksowy czy sprężynowy
Pomysły na dekoracje dla podróżnika
Pomysły na dekoracje i imprezę tematyczną
rodzaje mebli
Jakie są rodzaje mebli
20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie
20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie
Przemodeluj swój dom
Przemodeluj swój dom za cenę, na jaką możesz sobie pozwolić
Kupić dom czy mieszkanie
Kupić dom czy mieszkanie
aneks-czy-bez
Mieszkanie z aneksem czy bez
swiatlo-ogrodowe
Dlaczego oświetlenie ogrodowe jest ważne
a31372345
Jak zaprojektować oświetlenie zewnętrzne?
Jak zaprojektować ogród
Jak zaprojektować ogród
ogród
Pomysły na zaprojektowanie ogrodu
Jak-ozywic-wnetrze
Jak ożywić wnętrze – 20 prostych porad
Jak urządzić biuro
Jak urządzić biuro
Udekoruj pokój gier
Wymarzony relaks w każdym miejscu i czasie
Wymarzony relaks w każdym miejscu i czasie
Kozetka czy kozetka
Kozetka czy kozetka – Co wybrać?
Jak kupować meble online
Świat zakupów online – Jak kupować meble online
naturalne drewno
Nie ma nic jak naturalne drewno
szklana-sciana
Szklane ściany