Jak tanio odświeżyć wystrój mieszkania

Rozsądnym ekonomicznie wariantem aranżacji przestrzeni jest stawianie na dodatki, które nie są na stałe przywiązane do bryły mieszkania. Mowa tutaj o przedmiotach wiszących, takich jak zasłony, czy lustra. Wymianie można poddać także elementy dekoracyjne w postaci porcelany, wazonów czy dekoracyjnego szkła.

Jak tanio odświeżyć wystrój mieszkania

Szybko i tanim kosztem można wyodrębnić ciekawy akcent i efekt świeżości. Dobrze sprawdzą się kolory wyraziste, które przyciągną wzrok, takie jak intensywne błękity czy wyraziste, ciepłe odcienie czerwieni.

Czy odświeżenie mieszkania musi wiązać się z koniecznością malowania ścian? Bez wątpienia odpowiednio dobrana farba z miejsca poprawiłaby estetykę pomieszczeń, jednak często bywa tak, że z różnych przyczyn operacja malowania jest wykluczona, na przykład gdy w domu jest małe dziecko lub mieszkamy w wynajętym lokalu. W takim wypadku trzeba pozostać przy narzuconym schemacie kolorystycznym, dla odmiany akcentując przestrzeń kształtami.

Odrobina ekstrawagancji dawkowana obserwatorom poprzez ciekawe detale czy wzory podkreślające charakter gospodarzy, to z pewnością ciekawy pomysł na aranżację. Na ścianach nie muszą wisieć obrazy będące w rodzinie od pokoleń. Alternatywą mogą być nowoczesne szkice lub własnoręcznie zrobione zdjęcia umieszczone w antyramach.

Nie wydawaj za dużo

Tanie odświeżanie mieszkania najlepiej wykonać oczywiście samemu. Nie ma potrzeby angażowania ekipy remontowej. Pamiętaj, że najwięcej radości sprawią własnoręczne poszukiwania ciekawych dodatków. Zakupy natomiast najlepiej robić stopniowo, dzięki czemu kieszeń nie zostanie poważnie obciążona jednorazowym wydatkiem.

Szukając oryginalności, nie bójmy się przeglądać aukcji ze starociami i odwiedzać lokalne bazary. Na bazarach można nabyć za bezcen rzeczy markowe i stylowe, nierzadko z ciekawym bagażem historycznym. Środki zaoszczędzone na zakupach, można spożytkować np. na zabiegi renowacyjne nabytych przedmiotów.

Niedopasowane elementy

niedopasowane elementy
źródło: skonahem.com

Niedopasowane elementy konstrukcyjne, takie jak popularne, niedopasowane krzesła, zawsze zwracają uwagę, po prostu zaskakując. Ale oczywiście wygląda to bardzo przystępnie, ponieważ można po prostu znaleźć zabytkowe lub darmowe meble, aby utworzyć wygląd, bez konieczności wydawania nadmiernie pieniędzy.

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 12 maja 2017 o 12:55

    Świetny artykuł!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *