Jak tanio odświeżyć swój wystrój mieszkania

mieszkanko

W naszym mieszkaniu bądź domu spędzamy średnio ponad 10 godzin naszego życia. Aby lepiej nam się żyło takie miejsce powinno być przyjemne i bezpieczne. Niestety nie każdy dysponuje majątkiem na nowe apartamenty.

Okazuje się, że przywrócić blask mieszkaniu można też stosunkowo niższym kosztem. Przedstawię poniżej kilka sposobów jak odświeżyć wystrój.

Jednym z prostych sposobów na odświeżenie mieszkania jest pomalowanie ścian. Najtańsze farby kosztują już kilkanaście złotych i dają efekt świeżości na kilka miesięcy. Umiejętne dobranie kolorów ścian pomoże ożywić każde wnętrze. Zazwyczaj bardziej przytulne są mieszkania z ciepłymi kolorami. Oprócz ścian można się pokusić także o pomalowanie mebli. Tutaj trzeba jednak uważać, żeby ich nie zniszczyć.

W tym celu można na przykład użyć farb kredowych, które nadają meblom naturalny kolor. Przed przystąpieniem do malowania trzeba oczyścić ścianę bądź mebel i zabezpieczyć otoczenie. Gdy ściany są zbyt nierówne i mamy przeraża nas wizja ich tynkowania to możemy położyć ładną tapetę w całym pomieszczeniu. Modne teraz są fototapety o tematyce związanej z naturą.

Wystrój mieszkania można też tanio odświeżyć przez dodatki i dekoracje. Dodanie kolorowych poduszek, eleganckiej narzuty czy puchatego dywanu znacząco podnosi walory estetyczne pokoju. Im bardziej zgrane są elementy w jedną całość tym lepiej.

Każdy z nas ma jakieś zdjęcia i pamiątki, które również można wykorzystać do dekoracji. Część obrazków można postawić na szafkach, a część powiesić. Na pewno sprawią, że pomieszczenie będzie ładniejsze i ciekawiej urządzone.

W łazience gdy mamy stary prysznic możemy wymienić kabinę na nową. Tak samo wannę też możemy zastąpić inną, nowszą. W kuchni natomiast jeśli istnieje możliwość wymiany blatów na nowe to także warto rozważyć jako tani koszt poprawy wystroju domu lub mieszkania. Tanim sposobem można też odświeżyć fugi i silikon w mieszkaniu.

Jeśli nie mamy za dużo pieniędzy i nie chcemy wymienić wszystkich starych podłóg to możemy położyć na nich wykładziny. Na pewno ukryje ona wszystkie ubytki w panelach.

4.7/5 - (12 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *