Jak łączyć ze sobą kolory wg. Feng Shui

sypialnia feng shui

W kontekście feng shui dla domu, nie sądzę, aby trzeba było używać kolorów, aby przyciągnąć uwagę. Kolory mogą jednak wpływać na zachowania, takie jak poprawa romantyki sypialni oraz wyzwalać lub neutralizować emocje, np. sprawiając, że przestrzeń staje się bardziej komfortowa i relaksująca.

W ten sposób kolory są używane w kontekście feng shui.

Równoważenie jin i jang

Kolor może być stosowany jako lek feng shui, aby zrównoważyć energię Yin i Yang w domu. Jaśniejsze kolory zwykle przynoszą więcej energii Yang.

Na przykład, salon jest odpowiedni na więcej energii Yang, ponieważ jest to miejsce o wysokiej aktywności człowieka. Tam ludzie się zbierają, rozmawiają i śmieją. Dlatego jaśniejsze kolory są bardziej lubiane w salonie, ponieważ budzi nas to i daje nam więcej energii.

I odwrotnie, sypialnia nadaje się na więcej energii Yin, ponieważ jest to miejsce odpoczynku i snu. Zbyt duża ilość światła może zakłócić nasz cykl snu i jakość, dlatego w sypialni bardziej lubimy przyciemnione kolory i oświetlenie.

Nasze oczy wykrywają kolory tylko w obecności światła. Im większa ilość światła, tym więcej energii Yang pochłaniamy.

Jaśniejsze kolory odbijają światło, co sprawia, że jasne kolory są jeszcze jaśniejsze i wzmacnia ilość światła i energii poprzez odbicie. Aby zrównoważyć ilość energii, można użyć ciemniejszych kolorów, takich jak ciemnoniebieski lub czarny, jako lekarstwa na feng shui, które pochłoną część tego światła.

Kolory są ściśle związane z pięcioma elementami feng shui i mogą być wykorzystane do wzmocnienia elementu feng shui związanego z określonym obszarem domu.

Ciekawe pomysły: Feng Shui dla mieszkania

Oto jak te pięć elementów jest reprezentowanych przez kolory:

  • Metal: Biały, Szary, Srebrny
  • Drewno: Zielone, Jasnozielone
  • Woda: Niebieski, Czarny
  • Ogień: Czerwony, Różowy, Pomarańczowy
  • Ziemia: Żółty, Brązowy

Łączenie kolorów

Podczas remontu domu, akcentowanie różnymi kolorami jest doskonałym sposobem na nadanie głębi. Dlatego w sypialniach pracują bardziej uspokajające kolory, a bardziej tętniące życiem odcienie dobrze sprawdzają się w bardziej zatłoczonych pomieszczeniach, takich jak kuchnie i jadalnie. Następnym razem, gdy decydujesz, wybierz kolory, które się dopełniają i nie kolidują. Oto kilka sugestii:

Niebieski i fioletowy: To połączenie odcieni ziemi i wody przynosi spokój i relaks. Reprezentuje dobrobyt i mądrość. Gdzie najlepiej stosować? W miejscu pracy.

Żółty i Czerwony: Dodanie odcieni ziemi takich jak żółty do ognistych czerwonych tonów jest dobrym sposobem na uspokojenie intensywnych energii, które czerwień emituje. Najlepsze pokoje: Pomieszczenia dzienne, gęsto zabudowane lub kuchnie.

Zielony i Niebieski: Oba kolory, kojący z odcieniami drewna i wody, te dwa tworzą żywą przestrzeń bez energii ognistej czerwieni. Idealne pokoje: sypialnia, pokój dziecięcy lub łazienka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *