Domy gotowe, czyli jak szybko zmieniają się czasy

Zmieniający się tryb życia przeciętnego Polaka sprawia, że coraz częściej goszczą w naszym kraju rozwiązania zapożyczone z Zachodu. Aktywność zawodowa, podobnie jak w krajach wysokorozwiniętych, bardzo często wymaga przeprowadzki.

Domy gotowe

Osobom, które bez względu na okoliczności chcą cieszyć się swobodą własnego domu z pomocą przychodzą firmy budowlane specjalizujące się w wykonywaniu domów prefabrykowanych. To także znakomita opcja dla młodych ludzi, którzy nie dysponują odpowiednio dużą gotówką umożliwiającą zakup, lub budowę tradycyjnego domu murowanego.

Największą zaletą drewnianych domów gotowych jest oczywiście ich cena. Docenią je również inwestorzy, którym bardzo zależy na czasie. Budowa domu prefabrykowanego, przy pomyślnym splocie okoliczności może potrwać kilka tygodni.

Technologie w służbie wygody

Domy gotowe cieszą się coraz większym uznaniem na rodzimym rynku nieruchomości. W związku ze wzrostem popularności przybywa fachowców specjalizujących się w tego typu technologii. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu jest ich za mało, dlatego znalezienie ekipy budowlanej może okazać się w tym przypadku największym wyzwaniem.

Sama budowa domu prefabrykowanego nie nastręcza w zasadzie żadnych problemów. Wszystkie prace wykonywane są przez jedną firmę, co niweluje wszelkie niedogodności związane z poszukiwaniem fachowców i dopasowywaniem terminów. Podczas budowy domów nie ma mowy o przerwach technologicznych. W zasadzie cały budynek powstaje z suchych elementów, co pozwala kontynuować prace nawet zimą.

Na przekór mitom

Sceptycy snują jednak wątpliwości odnośnie trwałości domów z drewna, zarzucając im mniejszą odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. O mylności tego poglądu może świadczyć fakt, że domy drewniane są budowane na szeroką skalę w Kanadzie i krajach Skandynawskich, gdzie panuje o wiele bardziej niesprzyjający klimat. Ich innowacyjność coraz częściej doceniają także nasi sąsiedzi za zachodnią granicą, którzy cenią sobie ich walory zdrowotne.

Domy z drewna posiadają zdolność samoregulacji wilgotności w pomieszczeniach. Gwarantując odpowiednią cyrkulację powietrza i pary wodnej chronią przed powstawaniem zawilgoceń i podnoszą jakość powietrza w budynku. Domy prefabrykowane wykonywane są z najwyższej jakości drewna, które zostaje poddane starannej obróbce.

Długotrwały proces suszenia pozwala maksymalnie zredukować poziom jego wilgotności, co zabezpiecza przed pękaniem bali i desek w przyszłości. Eliminuje także występujące w drewnie w naturalnych warunkach zarodniki grzybów. Specjalne impregnaty pozwalają na długi czas ochronić surowiec przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i inwazją szkodników, co znacznie zwiększa żywotność domów gotowych.

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 5 maja 2017 o 13:06

    Piękne mądrości. Fantastyczny portal.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *