Dlaczego materace piankowe tak bardzo różnią się ceną?

materac piankowy

Materace wyposażone w sprężyny bonelowe powoli odchodzą do lamusa, zastępowane przez nowsze i lepsze materiały. Obecnie największą popularnością cieszą się produkty posiadające sprężyny kieszeniowe, jednak z roku na rok, coraz większe uznanie klientów zyskują materace piankowe.

Podsiadają one wszystkie zalety materacy sprężynowych, jednak są pozbawione ich wad. Osoba rozglądająca się za materacami piankowymi szybko zauważy jednak, że ich ceny są bardzo zróżnicowane. W sprzedaży dostępne są produkty, które kosztują zarówno kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Tak duża rozpiętość cenowa wynika głównie z rodzaju zastosowanego materiału.

Na chwilę obecną producent materacy piankowych może wykorzystać kilka rodzajów materiałów. Jeżeli zależy mu na tym, aby jego produkt był tani, umieści w jego wnętrzu zwykłą piankę poliuretanową. Charakteryzuje się one przeciętną jakością.

Chociaż jest komfortowa i zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa, to z czasem może ulegać odkształceniom. Wielokrotnie uciskana pianka poliuretanowa, przestaje w pewnym momencie wracać do swego pierwotnego kształtu, co ma niekorzystny wpływ na komfort i zdrowie.

Wydłużyć okres żywotności materacy można poprzez zastosowanie lepszego materiału. Obecnie, producenci coraz częściej decydują się na wykorzystanie pianek wysokoelastycznych lub termoelastycznych.

Charakteryzują się one większą gęstością, dlatego nie ulegają tak szybkim odkształceniom, jak zwykłe pianki poliuretanowe. Zastosowanie lepszego materiału wpływa niestety cenę końcową. Materace wyposażone w pianki wysokiej klasy są o czterdzieści procent bardziej trwałe, jednak też sporo droższe. od tych z wypełnieniem poliuretanowym.

Jeszcze droższe są materace lateksowe. W zamian za wysoką cenę otrzymuje się jednak produkt wygodny, zdrowy i trwały. Lateks to materiał niezwykle ceniony wśród producentów materacy, który posiada praktycznie same zalety.

Jest elastyczny i odporny na odkształcanie, a na jego powierzchni nie rozwijają się roztocza, bakterie, czy grzyby. Najlepsze modele charakteryzują się nawet kilkunastoletnim okresem gwarancyjnym.

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 25 lutego 2020 o 10:18

    Mamy z mężem materac właśnie piankowy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Bardzo wygodnie śpi się na nim we dwójkę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *