Dlaczego materace piankowe tak bardzo różnią się ceną?

materac piankowy

Materace wyposażone w sprężyny bonelowe powoli odchodzą do lamusa, zastępowane przez nowsze i lepsze materiały. Obecnie największą popularnością cieszą się produkty posiadające sprężyny kieszeniowe, jednak z roku na rok, coraz większe uznanie klientów zyskują materace piankowe. Podsiadają one wszystkie zalety materacy sprężynowych, jednak są pozbawione ich wad. Osoba rozglądająca się za materacami piankowymi szybko zauważy jednak, że ich ceny są bardzo zróżnicowane. W sprzedaży dostępne są produkty, które kosztują zarówno kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Tak duża rozpiętość cenowa wynika głównie z rodzaju zastosowanego materiału.

Na chwilę obecną producent materacy piankowych może wykorzystać kilka rodzajów materiałów. Jeżeli zależy mu na tym, aby jego produkt był tani, umieści w jego wnętrzu zwykłą piankę poliuretanową. Charakteryzuje się one przeciętną jakością. Chociaż jest komfortowa i zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa, to z czasem może ulegać odkształceniom. Wielokrotnie uciskana pianka poliuretanowa, przestaje w pewnym momencie wracać do swego pierwotnego kształtu, co ma niekorzystny wpływ na komfort i zdrowie.

Wydłużyć okres żywotności materacy można poprzez zastosowanie lepszego materiału. Obecnie, producenci coraz częściej decydują się na wykorzystanie pianek wysokoelastycznych lub termoelastycznych. Charakteryzują się one większą gęstością, dlatego nie ulegają tak szybkim odkształceniom, jak zwykłe pianki poliuretanowe. Zastosowanie lepszego materiału wpływa niestety cenę końcową. Materace wyposażone w pianki wysokiej klasy są o czterdzieści procent bardziej trwałe, jednak też sporo droższe. od tych z wypełnieniem poliuretanowym.

Jeszcze droższe są materace lateksowe. W zamian za wysoką cenę otrzymuje się jednak produkt wygodny, zdrowy i trwały. Lateks to materiał niezwykle ceniony wśród producentów materacy, który posiada praktycznie same zalety. Jest elastyczny i odporny na odkształcanie, a na jego powierzchni nie rozwijają się roztocza, bakterie, czy grzyby. Najlepsze modele charakteryzują się nawet kilkunastoletnim okresem gwarancyjnym.

Dlaczego materace piankowe tak bardzo różnią się ceną?
4.3 (85.71%) 14 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Stoły, biurka i stoły warsztatowe zapewniają miejsce do pracy lub…
papier feng shui
Feng Shui, przepływ energii, cykl twórczy i destrukcyjny
Jak urządzić wnętrze
Jak urządzić wnętrze i nie zwariować – 20 szybkich porad
czerwone drzwi
Czerwone drzwi a Feng Shui
Warto zadbać o dom przed zimą
Warto zadbać o dom przed zimą
Samodzielne projektowanie ogrodu
Samodzielne projektowanie ogrodu – krok po kroku
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące?
ogród
Przemyślane porady i pomysły na ogród
lighting
Projektowanie małych ogrodów: wybór oświetlenia
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym
bateria
Bateria kuchenna ozdobą Twojej kuchni
Jak urządzić biuro
Jak urządzić biuro
Oświetlenie w stylu industrialnym – nie tylko w klimatycznych loftach
Wymieniamy źródła światła – jak dopasować żarówki do opraw i lamp?
szklana-sciana
Szklane ściany
mamrurowe
Marmur jest bardzo dobrym materiałem budowlanym