Dekorowanie małego salonu

Dekorowanie pokoju

Pokój dzienny jest najbardziej istotną częścią domu. Przedstawia osobowości osób przebywających w domu oraz ich upodobania. Od kolorów, faktur i akcesoriów, które dodaje się do salonu, może sprawiać, że mały salon wygląda oszałamiająco.

Czy pamiętasz kiedykolwiek wchodzenie do pokoju z szarymi poduszkami, większą kanapą, ciemnym stołem i wiecznie przyciemnioną lampą? Cóż, ten salon wydaje się mieć miejsce na wszystkie meble, ale nie więcej niż dziesięć osób może stać i oddychać w tym miejscu. Pozwól, że ci pomogę z kilkoma radami.

Miękkie i jasne odcienie

Ściany są kluczową cechą zapewniającą gładkość i funkcjonowanie pomieszczenia. Mały salon może wyglądać na większy, jeśli spróbujesz pomalować ściany, a nawet sufity za pomocą “chłodnych” kolorów, takich jak zielony lub niebieski. Upewnij się, że odcienie są ciemniejsze, ponieważ odwołują się do całości pokoju. Kolory te mają możliwość zwiększenia wysokości sufitu.

Używanie nadmiernie skalowanych obiektów

Przeskalowane obiekty można podzielić na ekrany, duże obrazy, ramki i wzory. Obiekty te z pewnością zachwycają urokiem powiększenia pomieszczenia i przyciągnięcia większą przestrzeń do Twojego salonu.

Zachowaj to, czego potrzebujesz

Im więcej miejsca zostawisz, tym bardziej Twój salon będzie pokazywał wolność i przejrzystość. Pozostawienie miejsca nie oznacza, że ​​opróżnisz cały salon, nie pozostawiając nic. Duże skórzane kanapy są modne, a smukłe, ale przenośne meble zapewnią nie tylko przestrzeń do poruszania się w salonie, ale także dodadzą ci świeżości i nowoczesności.

Płynące zasłony

Zasłony muszą być długie i jasne. Białe zasłony wydają się trochę trudniejsze do utrzymania, ale dodają charyzmatycznego efektu do Twojego salonu. Podstawową zaletą białych zasłon jest to, że umożliwiają naturalne światło wpadające do Twojego pokoju i dodają gładkiego i chłodzącego efektu. Im bardziej twój salon ma naturalne światło i powietrze, tym mniej twój pokój będzie brzydko pachniał. Ciężkie zasłony są za duże i im mówimy stanowcze nie.

Koordynacja kolorów

Najważniejszą wskazówką, o której należy pamiętać podczas dekorowania swojego salonu, jest skoordynowanie koloru mebli z odcieniami na ścianach. Trzeba dodać trochę twórczego wysiłku, aby zdecydować, co będzie dobrze wyglądać w danym kolorze. Na przykład jaśniejsze barwy zieleni bardzo dobrze pasują do bieli. To okazuje się być jasną i kojącą kombinacją.

Magiczne powierzchnie odbijające

Odblaskowe powierzchnie zdziałają cuda, czyniąc mały salon pomieszczeniem o większej przestrzeni. Jeśli masz dużą ścianę, możesz dodać duże lustro z efektami sztucznego światła. Zapewni to najbardziej bogaty i przestronny układ Twojego salonu.

Lżejsze tkaniny, większy pokój

Od wieków lżejsze tkaniny są etykietowane dla bogatych i sławnych. Ale przy odrobinie wysiłku można sobie na nie pozwolić. Lżejsze tkaniny mają moc, aby Twój pokój wyglądał na większy, ale jednocześnie o wiele bardziej czysty i rześki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *