Aranżacje małego biura: Ciekawe pomysły i inspiracje

małe biuro

W licznych domach wydziela się specjalną przestrzeń na biuro. Są takie zawody, w których możliwe jest pracowanie zdalne i takie miejsce po prostu jest potrzebne. Jeśli w danym mieszkaniu jest to niewielki pokój, trzeba pomyśleć, jak go zaaranżować, by był w pełni funkcjonalny i wygodny.

Meble w małym biurze

To, co znajdzie się w pokoju, w dużej mierze zależy od typu pracy wykonywanej przez konkretną osobę. Ale są takie meble, które powinny pojawić się w każdym gabinecie, a są to: biurko lub stół, wygodny fotel oraz półki. Co do półek, nie ma wątpliwości.

Jedni przechowują na nich książki, inni sprzęty, jeszcze inni dokumenty. Ich ilość powinna być dostosowana do przypuszczalnej ilości rzeczy, ale też do wielkości pomieszczenia. Półki mogą być dość wąskie, wówczas oszczędza się cenną przestrzeń.

Inaczej sprawa się ma z biurkami i fotelem. To kwestia bardzo indywidualna i coraz częściej wybierane są biurka, które można ustawić na dowolną wysokość. Nie każdy lubi pracować na siedząco. Wiele osób potrzebuje wstać w trakcie pracy i niedawno na rynku pojawiły się meble specjalnie dla nich. Lubiący siedzieć, powinni zainwestować w wyprofilowany fotel, a także podnóżek – zbawienie dla nóg i kręgosłupa przy zwiększonej ilości godzin spędzonych przed monitorem bądź nad książkami.

Oświetlenie w małym biurze

Niezwykle ważną rzeczą w małych biurach jest odpowiedni poziom naświetlenia. Biurko powinno stać pod oknem, by jak najwięcej światła dziennego oświetlało bezpośrednio miejsce pracy. Co do sztucznego oświetlenia, lampki stołowe są niezbędne.

Najkorzystniejsze jest zainwestowanie w żarówki LED, które są najlepszym źródłem światła. Lampy wiszące są mniej ważne, ponieważ zazwyczaj znajdują się one na środku pomieszczenia i nie zapewniają odpowiedniego doświetlenia stołu.

Lepiej zainwestować w plafony lub reflektory zawieszone mniej więcej w połowie ściany, w bardzo łatwy sposób można obrócić je w dowolną stronę i oświetlić miejsce, które akurat najbardziej w danym momencie potrzebujemy. To na przykład ułatwi wyszukiwanie tytułów książek na półkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *