8 porad odnośnie projektowania kuchni

8 porad odnośnie projektowania kuchni

1. Pomyśl o tym, jak i gdzie używasz przedmiotów. Przechowuj posiłki śniadaniowe i miski w pobliżu stołu śniadaniowego. Trzymaj opakowania i plastikowe pojemniki w jednym podręcznym miejscu w pobliżu powierzchni roboczej. Umieść naczynia w pobliżu zmywarki, aby ułatwić pracę w kuchni.

2. Określ funkcję wyspy. Jeśli chodzi o wyspy kuchenne, forma podąża za funkcją. Jeśli chcesz gotować i jeść na wyspach kuchennych, zaplanuj wystarczająco dużo miejsca, aby płyta grzewcza była bezpiecznie oddzielona od jadalni.

3. Rozważ blaty robocze. Szefowie kuchni, którzy lubią gotować potrzebują więcej miejsca na stole – najlepiej pomiędzy asortymentem a zlewozmywakiem – niż ci, którzy rzadko gotują lub przygotowują proste posiłki. Ponadto zastosowanie dwóch wysokości blatu ułatwia pieczenie i pomaga dzieciom zaangażowanym w przygotowanie posiłków.

4. Projektując kuchnię, pozwól aby było po 15 centymetrów blatu z każdej strony płyty grzewczej i lodówki. Przestrzeń wolna jest również ważna w pobliżu kuchenki mikrofalowej.

5. W przypadku kuchni przyjaznych dla dzieci, należy trzymać płytę grzewczą poza strefami ruchu , aby dzieci nie chwytały uchwytów. Udostępniaj lodówkę zarówno osobom które przechodzą, jak i osobom pracującym przy gotowaniu i sprzątaniu.

6. Trzymaj się z dala od zakrętów. Aby drzwi do szaf i urządzeń były w pełni funkcjonalne, należy zaprojektować miejsce na prześwit. Urządzenia należy trzymać z dala od narożników.

7. Znajdź odpowiednią wysokość dla mikrofali. Prawidłowa wysokość i lokalizacja kuchenki mikrofalowej może się różnić w zależności od kucharza lub przyjaznego dla dzieci charakteru kuchni. Dla dorosłych 38 cm powyżej poziomu blatu jest dobrą wysokością. Dla dzieci konfiguracja pod blatem może być bezpieczniejsza i bardziej odpowiednia.

8. Ścieżki w kuchni powinny mieć co najmniej 90 cm szerokości. Ścieżki w strefie gotowania powinny mieć 100 cm szerokości dla kuchni jednokuchennej i 120 cm szerokości dla konfiguracji dwupiecowej. Podczas planowania należy odpowiednio dostosować wysepki kuchenne i półwyspy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *