Oświetlenie krajobrazowe w Twoim ogrodzie

Przed zainwestowaniem w dowolne oświetlenie krajobrazowe zadaj sobie pytanie, jakie są Twoje cele, aby uzyskać oświetlenie w ogrodzie. Być może chcesz spędzić miły, romantyczny wieczór. Być może masz ławeczkę lub zacieniony kącik ogrodowy, który musisz podświetlić ze względów bezpieczeństwa. Droga prowadząca przez ogród może wymagać oświetlenia w celu zaznaczenia jego granic. Warto podkreślić niektóre cechy swojego ogrodu, takie jak fontanna lub staw.

Oświetlenie krajobrazowe w Twoim ogrodzie

Zrób szkic

Po zdefiniowaniu powodów, dla których chcesz dodać oświetlenie krajobrazowe, szkicuj. Umieść na szkicu istniejące światła, budynki, ławki, drzewa i krzewy, a także roślinność i dekoracje w ogrodzie. Każdy z tych elementów będzie odbijał światło lub pochłaniał. Oszacuj wysokość każdego z przedmiotów, zwłaszcza liści.

Zdecyduj gdzie oświetlenie powinno iść

Dopasuj oświetlenia do określonych miejsc na podwórku. Możesz chcieć oświetlać ławkę wzdłuż ścieżki za lampą umieszczoną za nią. Nastrój można osiągnąć przez ukrywanie oświetlenia krajobrazu pod krzakami. Ścieżka może wymagać szeregu krótkich świateł stawowych wzdłuż jej obramowania z jednej strony lub z obu stron. Fontanna wodna może być wzmocniona reflektorem, a staw może mieć delikatne oświetlenie wokół jego obwodu.

źródło: zandart.com

Określ, ile wysiłku chcesz włożyć

Oświetlenie krajobrazu, które wymaga największego nakładu, to oświetlenie 120 V. Okablowanie tych świateł ogrodowych musi być zakopane na głębokości około 50 cm lub zamknięte w kanale, aby chronić je przed wodą. Elektryk musi zainstalować podzespoły elektryczne.

Oświetlenie krajobrazu niskiego napięcia na podwórku wymaga jedynie zewnętrznego pojemnika i transformatora. Transformator przetwarza 120 woltów pochodzących z linii domowej na 12V, wykorzystywanych do obsługi światła.

Najprostszym oświetleniem krajobrazowym w ogrodzie jest oświetlenie które pobiera energię z paneli słonecznych. Ten rodzaj oświetlenia nie ma żadnych przewodów, które muszą być ukryte. Powinien być umieszczony w taki sposób, aby ogniwo fotowoltaiczne w osprzęcie świetlnym miało wystarczająco dużo światła w ciągu dnia, żeby świeciło się w nocy.

źródło: zandart.com

Ustal budżet i kup światła

Najdroższe: oświetlenie krajobrazowe wysokiego napięcia w cenie około 350zł. Dodać trzeba do kosztów robociznę dla elektryka.

Niższe koszty: oświetlenie krajobrazowe niskiego napięcia w cenie od 90zł za światło. Ten typ oświetlenia może być łatwo zainstalowany przez kupującego.

Najtańsze: Lampy słoneczne

Ponieważ światło słoneczne opierają się na promieniach słońca i wbudowanych urządzeń fotowoltaicznych, nie wymaga one kosztów instalacji, ani wielkich pieniędzy na działanie. Początkową ceną lamp to jedyny koszt, który zostanie poniesiony. Jeśli oświetlasz zaciemniającą część ogrodu i światło słoneczne nie uzyska odpowiedniego słońca w ciągu dnia, musisz zainstalować panel słoneczny zainstalowany w miejscu o wysokim nasłonecznieniu i prowadzić okablowanie do lamp słonecznych.

Ustaw oświetlenie

Jeśli chcesz wyróżnić pojedynczy element w ogrodzie, np. Posąg, piłkę lub fontannę, warto rozważyć użycie kilku lamp oświetleniowych o niższej intensywności. Umieść je pod różnymi kątami i odległością. Pojedyncze, jasne światło świecące bezpośrednio na obiekt spowoduje powstanie cieni.

Światła krajobrazu, które czynią miękkie plamy światła, są dobre dla ścieżek ogrodowych. Ustaw światła na równych odległościach wzdłuż ścieżki, którą chcesz podświetlić.

Oświetlenie krajobrazowe w Twoim ogrodzie
3.6 (71.67%) 12 głosów

Related Post

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Oświetlenie krajobrazowe w Twoim ogrodzie"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

W końcu artykuł z większą ilością zdjęć! 🙂

wpDiscuz
stol do salonu
Jaki wybrać stół do salonu
20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie
20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie
Jak urządzić piękną i wygodną kuchnię
Jak urządzić piękną i wygodną kuchnię
obraz-na-plotnie
W jaki sposób ożywiłem mieszkanie za pomocą obrazu na płótnie
20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie
20 największych błędów, jakie popełniamy, urządzając mieszkanie
aneks-czy-bez
Mieszkanie z aneksem czy bez
Domy gotowe
Domy gotowe, czyli jak szybko zmieniają się czasy
Kupić dom czy mieszkanie
Kupić dom czy mieszkanie
ogród
Pomysły na zaprojektowanie ogrodu
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące
Jak prawidłowo nawozić rośliny kwitnące?
swiatlo-ogrodowe
Dlaczego oświetlenie ogrodowe jest ważne
Jak zaprojektować ogród
Jak zaprojektować ogród
Wymarzony relaks w każdym miejscu i czasie
Wymarzony relaks w każdym miejscu i czasie
Pranie 20 rad pani domu
Pranie – 20 rad pani domu
Jak urządzić biuro
Jak urządzić biuro
Udekoruj pokój gier
urlop
Wyjeżdżasz na urlop? Sprawdź, jak zabezpieczyć kwiaty
Jak zaprojektować salon
Jak zaprojektować salon? – 20 rad architekta wnętrz
jak optycznie powiększyć małe wnętrze
20 rad, jak optycznie powiększyć małe wnętrze
marble
Kamień marmurowy